Reklama

Poznań: pokażą jedną z największych makiet kolejowych w Polsce

fot. Adrian Potrawiak - archiwum
fot. Adrian Potrawiak - archiwum

Już w najbliższy weekend, z okazji Katarzynek, w Zespole Szkół Komunikacji przy ul. Fredry będzie można zobaczyć makietę kolejową, na której ułożone są tory o łącznej długości 1000 metrów. To jedna z największych takich makiet w Polsce. Można ją oglądać tylko w jeden weekend w roku!

Z okazji zbliżającego się święta kolejarzy, Katarzynek, w Zespole Szkół Komunikacji będzie można zobaczyć wystawę modelarską i pokazy makiet kolejowych. To jedyna okazja w roku, by na własne oczy zobaczyć owoc ciężkiej pracy członków Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. - Choć Klub swoje podwoje otwiera w tym okresie już od wielu lat, to corocznie można zobaczyć coś nowego, niepowtarzalnego - zdradza Marek Malczewski, wiceprezes PKMK.

W tym roku z okazji Katarzynek w Zespole Szkół Komunikacji zobaczymy m.in. wystawę modeli kolejowych. - Zaprezentowane zostaną modele według skal modelarskich. Pokazane zostaną modele zbudowane przez członków klubu, a nagradzane na Mistrzostwach Polski Modeli Kolejowych. Będzie można zobaczyć makiety modułowe w skali TT, H0e i H0. Członkowie klubu udzielać będą porad modelarskich i pokazywać zasady budowy modeli - dodaje Malczewski.

Największą atrakcją będą makiety kolejowe. Ta największa ma wymiary 18 na 1,5 m. - Oprócz normalnego ruchu kolejowego atrakcją tegorocznych pokazów na tej makiecie będą poruszające się samochody i tramwaje oraz uruchomiona niedawno droga wodna ze śluzą i pływającym statkiem - wyjaśnia. Dodatkowo zwiedzający zobaczą dwie makiety modułowe (odwzorowujące dwie stacje z Międzychodu) oraz makietę dydaktyczną, na której ruch modeli odbywa się zgodnie z regułami rzeczywistego ruchu kolejowego.

Wystawa i makiety będą dostępne dla zwiedzających w sobotę i niedzielę od 10.00 do 18.00 w ZSK przy ul. Fredry 13. Bilety wstępu kosztują 4 i 6 złotych (ulgowy i normalny), a rodzinny 12 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
64.65 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro