Reklama
Reklama

Remont Teatralki jednak dłużej! Przez gazociąg

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

We wtorek nie udało nam się otrzymać aktualnych informacji na temat daty ukończenia prac na Teatralce. Dziś urzędnicy informują, że remont torowiska tramwajowego nie zakończy się zgodnie z planem, a więc pod koniec listopada. Wszystko przez problemy z gazociągiem.

Nie do końca listopada, a do 9 grudnia potrwają prace związane z remontem torowiska tramwajowego na moście Teatralnym. - Prace związane z remontem torowiska na węźle komunikacyjnym most Teatralny zostaną zakończone do 9 grudnia 2013 roku - informuje Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania. - To konsekwencja tego, że w poniedziałek, 18 listopada, w czasie prac remontowych na Teatralce zostały odkopane trzy nitki gazociągu. Jedna z rur była nieszczelna. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji służb poznańskiego oddziału Polskiej Spółki Gazowej gazociąg został zabezpieczony. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo pracowników jak i przechodniów prace torowe i drogowe do czasu zakończenia przebudowy gazociągu, czyli do 23 listopada, zostały wstrzymane - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich, który odpowiada za inwestycję, tłumaczy również, że zakres remontu został rozszerzony. Przebudowywane jest również torowisko w ciągu ulicy Roosevelta aż do ulicy Poznańskiej. - Zarząd Dróg Miejskich zdecydował równie ż o spełnieniu postulatu dotyczącego zwiększenia powierzchni przystanku tramwajowego na ulicy Roosevelta. Poprawi to wygodę i sprawniejszą obsługę pasażerów komunikacji miejskiej dodaje Dorota Wesołowska, rzecznik ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro