Reklama
Reklama

Polski Bus uruchamia nowe połączenie z Poznania

fot. Polski Bus
fot. Polski Bus

W środę odbyła się konferencja prasowa, na której alternatywny przewoźnik autobusowy ogłosił utworzenie nowej bazy operacyjnej w Polsce oraz połączenia Poznania z Gdańskiem, Bydgoszczą, Wrocławiem i Pragą.

Na nową bazę operacyjną wybrano Wrocław, ale dzięki temu uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa P13, która będzie kursowała pomiędzy Gdańskiem a Pragą - Nowa trasa przebiegająca przez Poznań to część większej inwestycji firmy w rozwój siatki dogodnych połączeń autokarowych. Oprócz linii P13 uruchamiamy jeszcze 3 nowe trasy: P14 z Wrocławia przez Kraków do Rzeszowa, P15 z Wrocławia do Katowic oraz P16 z Berlina przez Wrocław, Opole, Katowice i Kraków do Zakopanego - wyjaśnia Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający PolskiBus.com.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przewoźnik poza rozwojem sieci połączeń inwestuje też w nowe pojazdy. Już odebrano pierwsze nowe autobusy zamówione w tym roku, a firma zapowiada, że zamówi kolejne trzydzieści pojazdów o wartości 50 milionów złotych - Rozwijamy się i inwestujemy zarówno w nowe połączenia, jak i flotę nowoczesnych autokarów, by nasi klienci komfortowo i bezpiecznie mogli podróżować po całej Polsce i Europie Środkowej - dodaje Bezulski.

Podróżni wybierający się do Wrocławia wyruszą z Poznania o godzinie 5:00, 12:45 i 21:15. Kursy o 5:00 i 12:45 będą przedłużone do Pragi. Natomiast do Bydgoszczy i Gdańska podróżni wyjadą o 08:25, 15:30 i 00:10. Kursy będą realizowane od 28 listopada, a autobusy będą zatrzymywać się na nowym Dworcu PKS przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Nie zmienia się natomiast przystanek dla autobusów Polski Bus jadących do Warszawy i Berlina, które będą zatrzymywały się na pętli autobusowej na Górczynie.

Polski Bus działa na polskim rynku od czerwca 2011 roku, a w tym czasie przewiózł prawie pięć milionów pasażerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro