Reklama
Reklama

Teatralka: 10 dni do deklarowanego końca prac

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Do końca listopada mają potrwać prace na moście Teatralnym związane z wymianą torowiska tramwajowego. Sporo prac już tu wykonano, ale wiele jest jeszcze do zrobienia. Zobacz postęp inwestycji, a także jak zmieni się tutaj organizacja ruchu po zakończeniu robót.

Jeszcze w tym miesiącu mają się zakończyć prace związane z remontem torowiska tramwajowego na Teatralce. Gdy prace się rozpoczynały deklarowano, że potrwają do końca listopada. Zostało więc 10 dni. Wiele robót już tu wykonano, co widać gołym okiem. Wciąż jednak sporo jest do zrobienia. Każdego dnia na placu budowy pojawia się kilkadziesiąt osób - układane jest nowe torowisko, odbywają się prace przy sieci trakcyjnej, układane są nawierzchnie chodników.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


"Nowa Teatralka" to nie tylko nowe torowisko, ale też przystanki tramwajowe, przejazdy rowerowe i ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. - Przejazdy rowerowe przez jezdnie oprócz oznakowania pionowego i poziomego zasygnalizowane zostaną poprzez wykonanie na przejeździe oznaczenia z masy chemoutwardzalnej w kolorze czerwonym. Przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu powiązane zostaną z ulicami: Dąbrowskiego, Roosevelta, Fredry - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Pomyślano o ułatwieniu dla rowerzystów kierujących się z ulicy Fredry w kierunku Dąbrowskiego. - Będą mogli przejechać bezkolizyjnie skrzyżowanie na wydzielonej fazie sygnału "zielonego" wraz z tramwajami w relacji Fredry/ Dąbrowskiego. Dotychczas rowerzyści, którzy jechali z ulicy Fredry na ulicę Dąbrowskiego skręcali w prawo w ulicę Roosevelta i zobowiązani byli do korzystania z przejazdu rowerowego zlokalizowanego równolegle do przejścia dla pieszych - tłumaczy ZDM.

Zmiany ułatwią też poruszanie się osobom niepełnosprawnym. - Na przejściach dla pieszych będą m.in. zastosowane krawężniki typu "najazdowego" obniżone do 1 centymetra i wyróżnione kolorem żółtym. Z myślą o osobach z dysfunkcją narządów wzroku przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w białe, ostrzegawcze taśmy nawierzchniowe z wypukłymi elementami. Dodatkowo przebudowane sygnalizacje świetlne wyposażone zostaną w sygnalizatory dźwiękowe oraz przyciski uruchamiające sygnalizację na wysokości dogodnej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - kończy ZDM.

Zobacz aktualne zdjęcia z Teatralki oraz z ronda Kaponiera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro