Reklama

Nietypowa droga w parku Marcinkowskiego?

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Na terenie parku Marcinkowskiego, tuż przy ulicy Matyi, pojawiła się nietypowa alejka. I choć już można tu było zobaczyć parkujące samochody, nie jest to parking.

- Co to za twór pojawił się w parku Marcinkowskiego - pyta nasza czytelniczka. - Nie wiadomo czy to droga dla samochodów, czy może alejka dla pieszych. Nagle się urywa i nigdzie nie prowadzi - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W parku Marcinkowskiego w ostatnich tygodniach prowadzono sporo inwestycji - pojawił się tutaj nowy skatepark, wyremontowano część alejek i postawiono tu nowe ławki. Ale Zarząd Zieleni Miejskiej zapewnia, że to nie na jego zlecenie powstała nowa droga. - Alejka została wybudowana przez ZDM Poznań podczas budowy układu komunikacyjnego związanego ze Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym - wyjaśnia Julia Syska-Wieczorek z ZZM.

Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich to potwierdza. - Jest to jeden z kilku dojazdów technologicznych, które zostały zbudowane w ramach przebudowy układu drogowego - mówi. - Ten, który widać na fotografiach, prowadzi do kanału sanitarnego. Budowa dojazdu technicznego była jednym z warunków Aquanetu - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro