Reklama
Reklama

Most Dworcowy: zamontowano barierki w miejscu tymczasowego przejścia

fot. Elżbieta Skowron

Po tymczasowym przejściu dla pieszych na moście Dworcowym nie ma już śladu. W miejscu tymczasowego ogrodzenia i taśm uniemożliwiających pieszym przejście po jezdni zamontowano barierki takie jak w okolicy.

Na początku listopada pisaliśmy o deklaracji naczelnika poznańskiej drogówki w sprawie ruchu pieszych na moście Dworcowym. Po zamknięciu starego dworca PKP i otwarciu galerii handlowej w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym piesi wychodzący z budynku ZCK kładką na most Dworcowy zamiast iść do przejścia podziemnego i na przystanek tramwajowy skracają sobie drogę chodząc po torowisku.

- Przede wszystkim jest to naruszenie zasad bezpieczeństwa, bo gdy ruszą pojazdy do potrącenia pieszego, w którym zostanie on mocno poszkodowany jest bardzo blisko - wyjaśniał mł.insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki.

5 listopada tymczasowe przejście dla pieszych zabezpieczono ogrodzeniem oraz taśmami. Nie zniechęciło to jednak mieszkańców - wciąż skracali sobie drogę. Dziś w godzinach porannych tymczasowe zabezpieczenia usunięto. W ich miejsce pojawiły się natomiast barierki, które znajdowały się tutaj wcześniej.

Przeskoczenie przez niską barierkę dla nikogo nie jest problemem, co widać na nagraniu umieszczonym w internecie przez stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. - Krótki film pokazuje jak w nowej rzeczywistości odnajdują się piesi i pasażerowie - napisali pod nagraniem członkowie stowarzyszenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro