Reklama

Dojście do ZCK: oznakowanie pojawi się w tym tygodniu?

Być może w tym tygodniu w nowym przejściu podziemnym w pobliżu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego pojawi się oznakowanie ułatwiające orientację pieszym. Pasażerowie udający się na dworzec PKP pierwszy raz wciąż mają problem z orientacją w terenie.

25 października otwarto nową część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i poznaniacy zaczęli korzystać z nowego układu komunikacyjnego w okolicach ZCK. W przejściu podziemnym prowadzącym z przystanków tramwajowych do ZCK wciąż jednak nie ma tablic informacyjnych kierujących pieszych w stronę centrum czy do budynku dworca.

Piesi są zdezorientowani, pytają ochroniarzy i innych przechodniów o drogę do budynku dworca. Coraz częściej czytelnicy pytają nas o to, kiedy oznakowanie się tutaj pojawi. Tabliczki z nazwami ulic (słynną już "Matyji") umieszczono przy trasach tydzień temu (piszemy o tym TUTAJ).

- Cały czas pracujemy nad tym, by oznakowanie pojawiło się w okolicy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Przygotowujemy je we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich, gdyż to właśnie ZDM przejmuje pieczę nad drogami - dodaje.

Terlecki przyznaje, że to właśnie w przejściu podziemnym oznakowanie powinno się pojawić najszybciej. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby korzystające z nowego dworca pierwszy raz i wysiadające na nowym przystanku tramwajowym mogą mieć kłopot z orientacją w terenie. Dlatego chcemy, by najważniejsze tabliczki informacyjne pojawiły się tutaj jeszcze przed otwarciem nowego dworca autobusowego PKS, a więc przed sobotą - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro