Reklama
Reklama

Przeprowadzka dworca PKS: zdemontują napis z budynku

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

O godzinie 22.00 w piątek symbolicznie zakończy się około 50-letnia historia starego budynku dworca PKS. Właśnie o tej godzinie zaplanowano demontaż nazwy dworca ze ściany obiektu. Ostatni autobus odjedzie stąd 50 minut później. Zobacz jak wyglądał dworzec w latach 40-tych i 60-tych.

Do piątku coraz bliżej, a tym samym wielkimi krokami zbliża się zamknięcie obecnego budynku dworca autobusowego PKS. Przez około 50 lat budynek służył pasażerom, którzy z niecierpliwością czekają na przeprowadzkę do nowego obiektu.

Ta nastąpi w najbliższy piątek. - W nocy z 22 na 23 listopada zamknięty zostanie stary dworzec przy ul. Matyi 1. To historyczne zamknięcie rozpocznie się o godzinie 22.00 demontażem nazwy dworca ze ściany budynku dworca, natomiast o godz. 22.50 z placu manewrowego wyjedzie ostatni autobus - wyjaśnia Dorota Duda Duda-Mosielska, rzeczniczka PKS Poznań.

Wraz z odjazdem ostatniego autobusu zamknięta zostanie część wejść prowadzących na teren dworca. - W tym samym czasie pojawią się odpowiednie komunikaty, dla tych z pasażerów, do których informacja o przeniesieniu dworca autobusowego do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, nie dotarła - dodaje. 10 minut po północy 23 listopada pierwsi pasażerowie odjadą autobusem z dworca mieszczącego się na terenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

W związku z otwarciem nowego obiektu w sobotę na dworcu odbywać się będą konkursy z nagrodami. - Te nagrody to weekendowy pobyt w Zakopanem, dwie jednodniowe wycieczki dla dwóch osób do Berlina, a także interesujące gadżety przydatne w podróży - zachęca Duda-Mosielska. Nie zapomniano też o dzieciach. W nagrodę będą mogły wygrać wycieczkę (wraz z opiekunem) do kompleksu Tropical Island pod Berlinem.

Osoby, które będą w piątek lub po tym dniu korzystać z nowego dworca i mają wątpliwości z tym związane mogą uzyskać wszystkie informacje na temat przeprowadzki pod specjalnymi numerami telefonów: 609 795 890, 695 823 504, 61 66 42 587.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro