Reklama

Grobelny o spocie Filipa Kaczmarka: "wybory już wkrótce"

Ryszard Grobelny na swoim blogu odniósł się do spotu informacyjnego eurodeputowanego PO Filipa Kaczmarka. W krótkim filmiku europoseł odwiedza miejsca, które zmieniły się w naszym mieście dzięki środkom z UE. - Wnioskuję, że takie pochwały i dowody uznania będą miały swoją konsekwencję... W końcu wybory już wkrótce - skwitował prezydent Poznania.

Minutowy spot z Filipem Kaczmarkiem w roli głównej pokazuje miejsca w Poznaniu, które zmieniły się dzięki unijnemu dofinansowaniu. To m.in. wiadukt na ulicy Głogowskiej, przedłużenie trasy PST do Dworca Zachodniego, trasa tramwajowa na Franowo, al. Marcinkowskiego z nowym gmachem Biblioteki Raczyńskich. Wspomniał też o nowych ścieżkach rowerowych i nowoczesnym taborze MPK. - Tylko na te inwestycje wydano z budżetu Unii Europejskiej ponad 506 milionów złotych - mówi w spocie lektor.

Do krótkiego nagrania odniósł się na swoim blogu prezydent Poznania. - Nie mogę się nie zgodzić. To prawda - zmiany są niesamowite i warto to przy każdej sposobności powtarzać. Jest to jeden z najlepszych w historii Poznania okresów, z którego wszyscy możemy być dumni, tym bardziej, że tak wielki wysiłek inwestycyjny wymagał nie tylko pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej, ale także sporych wyrzeczeń mieszkańców zmuszonych przetrwać utrudnienia komunikacyjne towarzyszące tak wielkiej modernizacji. Trzeba było też zgromadzić środki na wkład własny, często kosztem możliwości realizacji innych zadań. Tym bardziej należy się Poznaniakom docenienie tego co się w Ich Mieście zmienia - pisze Ryszard Grobelny.

1-minutowy film ma być prezentowany na antenie lokalnych stacji telewizyjnych. Ale według ironizującego Grobelnego to za mało. - Wspaniałym byłoby, gdyby ten film reklamowy wyemitować również w innych miastach, zarówno polskich, jak i przede wszystkim europejskich. Byłaby to promocja Poznania i jeszcze większy powód do dumy poznaniaków. Może warto poszerzyć ten materiał, tak by obejmował nie tylko inwestycje samorządowe Poznania, ale także pozostałe finansowane ze środków europejskich, np. takie jak: lotnisko, przebudowa poznańskiego węzła kolejowego, drogowe obwodnice Poznania, budynki uniwersyteckie (UAM, Politechnika, UM, Aula Artis itp.), Parki Technologiczne inwestycje szpitali itp. Jestem przekonany, że te miejsca również odwiedził poseł Kaczmarek. Suma byłaby też znacznie bardziej imponująca, bo, jak sądzę, powyżej 10 miliardów złotych - dodaje.

- Pozostaje mi tylko podziękować posłowi Filipowi Kaczmarkowi za przygotowanie tak oryginalnego podsumowania naszych prac na rzecz Miasta i Poznaniaków. Wnioskuję, że takie pochwały i dowody uznania będą miały swoją konsekwencję... W końcu wybory już wkrótce - kończy Grobelny.

- Tym spotem po prostu chwalimy Poznań, pokazujemy, że się zmienia i chcemy, by dalej się zmieniał - tłumaczy pomysł na spot Marek Sternalski, dyrektor biura Filipa Kaczmarka. - Jesteśmy przed nową perspektywą finansową, a w tej kwestii trzeba działać wspólnie, bez względu na przynależność polityczną. To pokazanie z jednej strony sukcesu poznaniaków, a z drugiej tego, że dobrze potrafimy wykorzystać unijne fundusze. Zachęcamy tym samym do dyskusji na temat kolejnych pieniędzy, które mogłyby zostać wykorzystane w Poznaniu - kończy.

Zobacz spot:

Czy politycy powinni reklamować się spotami?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro