Reklama
Reklama

Spór o siedzibę Szkoły Baletowej: znajdą "złoty środek"?

W poniedziałek dyrektor poznańskiej Szkoły Baletowej spotkał się z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, by rozmawiać o przyszłości szkoły, która mieści się w budynku przy ulicy Gołębiej. Kuria domaga się 11 milionów złotych za bezumowne korzystanie z obiektu, który według księży należy do Kościoła.

Jest szansa na znalezienie "złotego środka" w sprawie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Kościół domaga się 11 milionów złotych zaległego czynszu, a dodatkowo chce, by szkoła płaciła za korzystanie z obiektu milion złotych rocznie. Według księży budynek jest własnością Kościoła.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Uczniowie i nauczyciele ze szkoły na początku listopada rozpoczęli akcję mającą na celu informowanie poznaniaków o swoim problemie. Napisali też list do papieża Franciszka. Ostatecznie w poniedziałek doszło do spotkania arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i dyrektora Szkoły Baletowej - Mirosława Różalskiego.

- Taka rozmowa była potrzebna i dała nam przekonanie, że widzimy gdzieś daleko rozwiązanie tego sporu - wyjaśnia Różalski. - Myślę, że postawa arcybiskupa powiedziała nam jasno, że próbujemy to załatwić w taki sposób, aby dwie strony osiągnęły kompromis, który zadowoli obie strony.

- Wiemy dobrze, że sprawy sądowe idą własnym torem i, że nawet przy najlepszych chęciach i deklaracjach trzeba pamiętać o aspekcie finansowym. Mamy jednak nadzieję, że będzie on na drugim planie - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro