Reklama

Spór o siedzibę Szkoły Baletowej: znajdą "złoty środek"?

W poniedziałek dyrektor poznańskiej Szkoły Baletowej spotkał się z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, by rozmawiać o przyszłości szkoły, która mieści się w budynku przy ulicy Gołębiej. Kuria domaga się 11 milionów złotych za bezumowne korzystanie z obiektu, który według księży należy do Kościoła.

Jest szansa na znalezienie "złotego środka" w sprawie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Kościół domaga się 11 milionów złotych zaległego czynszu, a dodatkowo chce, by szkoła płaciła za korzystanie z obiektu milion złotych rocznie. Według księży budynek jest własnością Kościoła.

Uczniowie i nauczyciele ze szkoły na początku listopada rozpoczęli akcję mającą na celu informowanie poznaniaków o swoim problemie. Napisali też list do papieża Franciszka. Ostatecznie w poniedziałek doszło do spotkania arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i dyrektora Szkoły Baletowej - Mirosława Różalskiego.

- Taka rozmowa była potrzebna i dała nam przekonanie, że widzimy gdzieś daleko rozwiązanie tego sporu - wyjaśnia Różalski. - Myślę, że postawa arcybiskupa powiedziała nam jasno, że próbujemy to załatwić w taki sposób, aby dwie strony osiągnęły kompromis, który zadowoli obie strony.

- Wiemy dobrze, że sprawy sądowe idą własnym torem i, że nawet przy najlepszych chęciach i deklaracjach trzeba pamiętać o aspekcie finansowym. Mamy jednak nadzieję, że będzie on na drugim planie - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro