Akademiczki zremisowały ze Spartą

AZS AWF Volkswagen Poznań - GMTS Sparta ZSLiT Gubin 26:26 | fot. Elżbieta Skowron

Szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań niespodziewanie zremisowały we własnej hali z zespołem GMTS Sparta ZSLiT Gubin 26:26, ale po pierwszej części sezonu zajmują pozycję lidera II ligi.

Mecz od początku był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Minimalnie lepiej prezentowały się w tym okresie szczypiornistki AZS AWF i poznańscy kibice mogli mieć nadzieję, że niedługo podopieczne Stanisława Igela będą dominować w Hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego. A okazji do tego było, co najmniej kilka, w tym trzy rzuty karne, które nie znalazły drogi do bramki Sparty. Do przerwy AZS AWF Volkswagen Poznań prowadził 13:12.

Początek drugiej połowy przypominał pierwszą część spotkania i dopiero w 50. minucie poznanianki objęły zdecydowane prowadzenie 22:17. Jednak ambitny zespół z Gubina walczył do końca. Jeszcze w 57. minucie AZS AWF prowadził 26:22, ale dzięki bramce Sylwii Włodarczyk tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego mecz zakończył się remisem.

- Wydawało się, że mecz prowadzony jest pod naszą kontrolą. Wprawdzie zdarzały się słabsze momenty, ale narzuciłyśmy przeciwniczkom swój styl gry, co pozwoliło nam na zdobywanie kolejnych bramek. Niestety już w samej końcówce meczu zabrakło w naszej grze konsekwencji, pojawiły się niepotrzebne błędy i niecelne rzuty, co wykorzystały przeciwniczki i doprowadziły do remisu. W całym meczy widać było naszą przewagę, ale o wyniku zadecydowała nasza słabsza postawa w kilku ostatnich minutach. Na pewno wyciągniemy z tego spotkania wnioski i już z nowymi doświadczeniami przystąpimy do kolejnego meczu - podsumowała skrzydłowa AZS AWF Volkswagen Poznań, Marta Łyszczyk.

AZS AWF Volkswagen Poznań - GMTS Sparta ZSLiT Gubin 26:26 (13:12)