Reklama

Pożar w Dąbrówce: zatrzymano podpalaczy

fot. Piotr

W czwartek pisaliśmy o nocnym pożarze wiat garażowych w podpoznańskiej Dąbrówce. Ogień strawił tam cztery samochody oraz przedmioty przechowywane przez mieszkańców. Straty oszacowano na 350 tysięcy złotych. Jak się okazało - było to podpalenie. Jego sprawcy są już w areszcie.

W nocy ze środy na czwartek w podpoznańskiej Dąbrówce doszło do pożaru. Siedem zastępów straży pożarnej gasiło osiem wiat garażowych na osiedlu przy ulicy Poznańskiej. W wyniku rozprzestrzeniania się ognia spłonęły cztery auta i przedmioty przechowywane przez mieszkańców pod wiatami. Straty oszacowano na około 350 tysięcy złotych.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Już w czwartek pisaliśmy, że ustalaniem przyczyn pożaru zajmie się policja. Jak się okazało, doszło tu do podpalenia. - Sprawą od razu zajęła się ekipa śledcza, która wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Po wydaniu wstępnej opinii przez biegłego co do przyczyn pożaru, policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

W czwartek i piątek funkcjonariusze z Tarnowa Podgórnego wraz z policjantami z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn. - To mieszkańcy gminy Dopiewo w wieku 22 i 25 lat. Obywaj w przeszłości notowani przez policję m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu - zaznacza Liszczyńska. To oni są sprawcami podpalenia.

Zatrzymanym mężczyznom postawiono zarzuty "sprowadzenia zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach". W sobotę mężczyzn aresztowano. Grozi im do 10 lat więzienia.

Więcej zdjęć z pożaru TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro