Reklama
Reklama

Nowy budynek biurowo-mieszkalny w centrum

fot. Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich

Ruszyła sprzedaż mieszkań w nowym budynku biurowo-mieszkalnym Atanera, który powstaje przy ulicy Bóżniczej. Obiekt ma być gotowy w 2015 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od około 6400 złotych za metr kwadratowy. Zobacz najnowsze wizualizacje.

Już na początku sierpnia informowaliśmy o dwóch inwestycjach planowanych przy ulicy Bóżniczej w centrum Poznania. Jedną z nich prowadzić będzie Ataner. W obiekcie znajdować się będą mieszkania, biura i sklepy. Metraż mieszkań zaczyna się na 42 metrach kwadratowych i kończy na 87 metrach kwadratowych. Będą to lokale od kawalerek po 4-pokojowe.

- W mieszkaniach zaplanowano panoramiczne, szerokie okna, przez które widać centrum miasta. Różnorodność elewacji sprawia, że obiekt jest ciekawy i pozbawiony monotonii - zdradzał wówczas inwestor. Ma też nie zabraknąć dużych balkonów.

Sklepy zaplanowano wyłącznie na parterze. W budynku znajdzie się recepcja, pojawią się tutaj również monitoring i podziemna hala garażowa. W części biurowej obiekt będzie mieć sześć kondygnacji, a w części mieszkaniowej - siedem.

Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań w nowym budynku. Za mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni około 66 metrów kwadratowych położone na 5 piętrze trzeba zapłacić około 512 tysięcy złotych (ponad 7750 za metr). Znacznie więcej trzeba zapłacić za ponad 75-metrowe mieszkanie 4-pokojowe na ostatniej kondygnacji budynku - 664 tysiące złotych (około 8850 za metr). Mniej zapłacimy za mieszkanie na parterze - 3-pokojowe 59 metrów kwadratowych kosztuje około 377 tysięcy złotych (około 6400 zł za metr kwadratowy).

Projekt powstał w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. - Funkcję mieszkalną zlokalizowano w długim pierzejowym skrzydle wzdłuż ul. Bóżniczej, natomiast funkcja biurowa została wydzielona i znajduje się na narożniku ul. Małe Garbary, stanowiąc architektoniczny, modernistyczny akcent w pełni przeszklonej fasady w formie rozedrganego ekranu ze szklanych tafli - wyjaśnia Stanisław Sipiński. - Zachodnią pierzeję ul. Bóżniczej zakomponowano jako formę łagodną, spokojną fasadę z kamienia z silnie zaakcentowanym rytmem okien, zwieńczoną w pełni przeszklonym "belwederem" - wycofanym planem ostatniej kondygnacji - dodaje.

Budynek ma być gotowy w 2015 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro