Reklama
Reklama

Rozkłady jazdy na przystankach z błędem przez ZCK?

Zdjęcie zrobione w czwartek | fot. Artur

25 października oficjalnie otwarto nową część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Od tego dnia na nowym przystanku tramwajowym w ciągu ulicy Matyi zatrzymują się tramwaje. Na niektórych przystankach w mieście wciąż jednak wiszą rozkłady jazdy, które nie uwzględniają przystanku "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" i nowej nazwy przystanku "Dworzec PKS".

W rozkładach jazdy bimb poruszających się ulicą Matyi nie tylko pojawił się nowy przystanek - "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" - ale też zmieniła się nazwa przystanku "Dworzec PKS". Obecnie to po prostu "Wierzbięcice". I choć zmiany obowiązują od 25 października, nie wszędzie rozkłady wymieniono.

- Na przystanku tramwajowym os. Piastowskie jadąc w kierunku os. Sobieskiego nie został ujęty nowy przystanek Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, który jest czynny od 25.10.2013 jak również stara nazwa Dworzec PKS (obecnie Wierzbięcice). ZTM coś się ociąga - napisał do nas w czwartek Artur, nasz czytelnik.

Ustalaniem rozkładów jazdy zajmuje się Zarząd Transportu Miejskiego, ale za wywieszanie gotowych rozkładów na przystankach odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. - Zmiany dotyczą linii tramwajowych 2, 6, 10, 12, 17, 18 i 23 czyli bardzo wielu przystanków - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - Rozkłady wymieniamy sukcesywnie - dodaje. W piątek nowe rozkłady pojawiły się na przystankach właśnie na linii nr 12 oraz 9 i 10.

MPK zapewnia, że nawet jeśli na przystanku wisi rozkład z nieaktualną nazwą "Dworzec PKS" i bez przystanku "ZCK" (ostatecznie na pewno wszystkie zostaną wymienione), czas odjazdu tramwajów podany na przystankach jest na rozkładach właściwy. - Zmiany nie dotyczą czasu przyjazdu tramwaju tylko nazw przystanków. Pasażerowie, którzy korzystają z tych przystanków na pewno nie spóźnią się na tramwaj - kończy Gajdzińska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro