Trzecie zwycięstwo Grunwaldu

WKS Grunwald Poznań - Kar-Do-Spójnia Gdyniab 32:24 | fot. Elżbieta Skowron

Szczypiorniści Grunwaldu Poznań wygrali we własnej hali z zespołem Kar-Do-Spójnia Gdynia 32:24 i są coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej I ligi. Najwięcej bramek dla Grunwaldu zdobył Krzysztof Martyński.

Pierwsza połowa rozgrywana była pod dyktando zespołu z Gdyni, który dzięki skutecznej grze Krzysztofa Dorsza i Kamila Kowalskiego schodził do szatni prowadząc 14:10. Jednak po zmianie stron bramki zdobywali już głównie podopieczni Rafała Walczaka. Grunwald w dziewięć minut odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 19:14. W kolejnych minutach poznaniacy nie pozwolili rywalom wrócić do gry i powiększali punktową przewagę, aby ostatecznie po bramkach Krzysztofa Martyńskiego i Arkadiusza Guraja wygrać spotkanie 32:24.

Grunwald dzięki sobotniej wygranej ma już tyle samo punktów, co Kar-Do-Spójnia Gdynia i potrzebuje tylko jednego zwycięstwa, aby opuścić strefę spadkową I ligi. Za tydzień poznaniacy zmierzą się w Hali Sportowej Gimnazjum nr 54 przy ul. Newtona z zespołem VETREX Sokół Kościerzyna. Początek spotkania o godz. 18.00.

WKS Grunwald Poznań - Kar-Do Spójnia Gdynia 32:24 (10:14)