Reklama
Reklama

Zebrali 85 tys. zł dla dzieci z autyzmem

fot. Memorabilia IX - Małgorzaty Kosiec

Już po raz czwarty w Centrum Kultury Zamek odbyła się największa w Poznaniu aukcja sztuki współczesnej dla dzieci z autyzmem. Zlicytowano 108 prac, a zebrano w sumie ponad 85 tys. zł.

Aukcję Sztuki na Rzecz Dzieci z Autyzmem zorganizowali Centrum Kultury Zamek i Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "Aperio". Licytowanych było 108 prac młodych, ale renomowanych polskich artystów, a także przedstawicieli średniego pokolenia. W licytacji brali udział nie tylko kupujący, znajdujący się na sali, ale także koneserzy sztuki z całej Polski, korzystający z pośrednictwa portalu artinfo.pl. Cena wywoławcza dla wszystkich prac była taka sama: 100 zł

Sprzedane zostały wszystkie prace - w sumie za 85 tys. 700 zł. Najwyższą cenę - 4100 zł - osiągnął obraz olejny Zbigniewa Blukacza "Kałuże". Wysokie ceny osiągnęły także: tempera "Martwa natura" Łukasza Huculaka - 3000 zł, "Wieczorny ogród" Beaty Murawskiej - 2600 zł, "Memorabilia IX" Małgorzaty Kosiec - 2900 zł, "Luty" Rafała Borcza - 3000 zł.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zajęcia rehabilitacyjne i półkolonie dla podopiecznych stowarzyszenia Aperio. Prace artystów z całej Polski zbierała Agnieszka Gniotek, specjalistka w dziedzinie rynku sztuki z Warszawy, a aukcję prowadził Maciej Narożny z Radia Eska.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro