Reklama
Reklama

Cyganeria bez Chmury

Światowej sławy dyrygent Gabriel Chmura nagle zrezygnował z kierowania orkiestrą Teatru Wielkiego podczas premiery "Cyganerii". Superprodukcja zostanie wystawiona w piątek w Starej Gazowni.

Premiera "Cyganerii" w Starej Gazowni, superprodukcji Teatru będzie musiała się odbyć bez znanego dyrygenta Gabriela Chmury. Na plakatach reklamujących spektakl jeszcze widnieje jego nazwisko, jednak podczas premiery będzie dyrygować Agnieszka Nagórka.

Dyrekcja Teatru Wielkiego stara się załagodzić sprawę. Pojawiają się jednak głosy, że powodem rezygnacji uznanego dyrygenta z udziału w wydarzeniu mógł być konflikt z młodą, energiczną reżyserką Agatą Dudą-Gracz. Artyści tej wersji jednak oficjalnie nie potwierdzają.

Akcja "Cyganerii" w interpretacji Agaty Dudy-Gracz zostanie przeniesiona z Paryża do najbiedniejszej dzielnicy najbiedniejszego miasta w Polsce. Według reżyserki, teatr powinien szokować.

Dyrekcja Teatru Wielkiego zapowiada, że jesienią, kiedy "Cyganeria" ze Starej Gazowni ma zostać przeniesiona na deski poznańskiej opery, Gabriel Chmura będzie dyrygował orkiestrą.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro