Reklama

Marsz Równości przeszedł przez centrum miasta, było spokojnie

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

W sobotę ulicami Poznania przeszedł Marsz Równości. Manifestacja wystartowała kilkanaście minut po godzinie 13 z Placu Adama Mickiewicza, po wcześniejszym przeczytaniu manifestu. Nie odnotowano żadnych incydentów.

Marsz wyruszył z Placu Adama Mickiewicza i przeszedł przez Stary Rynek na Plac Wolności. Na całej trasie nie zanotowano żadnych większych incydentów. Nie odbyły się żadne kontrmanifestacje. Jak co roku marsz ochraniany był przez policjantów. W marszu brało udział około 200 osób. Bezpośrednio manifestację zabezpieczało 86 policjantów. Obyło się bez większych incydentów - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Manifestacja odbyła się w ramach Dni Równości i Tolerancji. To już 9. Marsz Równości w Poznaniu. Tym razem hasłem przewodnim marszu było "Mielenie mowy nienawiści". Ma wyrażać silny sprzeciw wobec obraźliwych, przepełnionych uprzedzeniami oraz podżegających do aktów nienawiści słów, które bezkarnie wypowiadane są w przestrzeni publicznej i na sejmowych mównicach - tłumaczą organizatorzy.

Mniejszości seksualne, etniczne czy religijne skandowały apelując o zaprzestanie mowy nienawiści. Polska nie jest krajem tolerancyjnym i nie czujemy się bezpiecznie - twierdzili uczestnicy marszu równości. Przeszli ulicami Poznania, by pokazać swoją siłę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro