Reklama
Reklama

Nowe schronisko dla zwierząt przy ul. Kobylepole? Ruszają konsultacje

Wstępna wizualizacja obiektu | fot. UM
Wstępna wizualizacja obiektu | fot. UM

21 listopada rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie budowy nowego schroniska dla zwierząt przy ulicy Kobylepole. Standardowo zakłada się, że w obiekcie schronienie miałoby znaleźć maksymalnie 350 psów i 350 kotów. Nie wiadomo jeszcze ile inwestycja będzie kosztować.

W najbliższy czwartek, 21 listopada, rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie budowy nowego schroniska dla zwierząt przy ulicy Kobylepole. Dotychczasowy obiekt znajdujący się przy ulicy Bukowskiej od lat zmaga się z ograniczoną powierzchnią. - Podstawowym celem nowego schroniska dla zwierząt w Poznaniu jest stworzenie miejsca możliwie najbardziej przyjaznego zwierzętom i ludziom - wyjaśnia Rafał Łopka z biura prasowego Urzędu Miasta.

- Koncepcja funkcjonalno-użytkowa zakłada powszechnie przyjęty w krajach europejskich standard dla opieki nad maksymalnie 350 psami i 350 kotami oraz innymi zwierzętami towarzyszącymi. Uwzględnia ona optymalne warunki dla zwierząt przebywających w schronisku, jak również potrzeby klientów schroniska zainteresowanych adopcją oraz innych osób zaangażowanych w działania na rzecz zwierząt - dodaje.

Oprócz samego schroniska, miasto rozważa powstanie przy nim np. hotelu dla zwierząt, zakładu weterynaryjnego czy wybiegów dla zwierząt, na których będzie można je szkolić. - Istnieje także możliwość utworzenia miejsca spopielania zwłok zwierząt. Funkcje te będą uruchamiane przez potencjalnych, zainteresowanych partnerów komercyjnych miasta, w ramach całego kompleksu schroniska - zaznacza.

Nie wiadomo ile inwestycje będzie kosztować. - W tej chwili jesteśmy na etapie projektowania obiektu. Konsultacje są po to, by ustalić możliwie najlepsze rozwiązania - wyjaśnia Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych. - W trakcie konsultacji mogą się pojawić pomysły, które znacznie zmienią projekt i w związku z tym wycenianie go obecnie nie ma sensu.

Miasto nie posiada środków finansowych na budowę schroniska. - Miasto dysponuje ograniczonym budżetem, dlatego pieniądze na budowę schroniska miałyby pochodzić ze sprzedaży gruntu, na którym znajduje się obecne schronisko - zaznacza. - Rozważana jest także opcja partnerstwa publiczno-prywatnego.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godzinie 16.30 w Sali Białej Urzędu Miasta. Miasto zachęca, by wzięły w nim udział fundacje i organizacje zajmujące się zwierzętami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro