Reklama
Reklama

Poznań: od poniedziałku kolejne remonty ulic!

fot. ZDM Poznań

W poniedziałek na poznańskich ulicach rozpoczną się kolejne remonty, a co za tym idzie kierowcy muszą się przygotować na kolejne utrudnienia w ruchu. Prace będą prowadzone na ulicach Marcelińskiej oraz Ściegiennego.

Dwa remonty ulic rozpoczną się w Poznaniu w najbliższy poniedziałek, 18 listopada. Pierwszy z nich, krótszy, obejmie fragment ulicy Marcelińskiej od Przybyszewskiego do Ostroroga. Będzie tu obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Marcelińska na remontowanym odcinku stanie się ulicą Jednokierunkową. Będzie nią można pojechać wyłącznie w kierunku ulicy Przybyszewskiego.

- Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę, przeprogramowane zostaną sygnalizację świetlne. Kierowcy aut oraz autobusów MPK korzystać będą z objazdów ulicami: Przybyszewskiego, Grunwaldzką do Grochowskiej - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Objazdami będą się poruszać także samochody ciężarowe o masie do 3,5 tony - ulicami Przybyszewskiego, Grunwaldzką i Ostroroga. - Kierowcy jadący ulicą Szamotulską do ulicy Marcelińskiej będą mogli skręcić wyłącznie w lewo, zgodnie z obowiązującą, tymczasową organizacją ruchu. Jadący ulicą Przybyszewskiego nie będą mogli skręcić w ulicę Marcelińską. Jadący od ulicy Grunwaldzkiej będą mogli wykonać manewr zawracania na skrzyżowaniu Przybyszewskiego/ Marcelińska.

A to nie koniec. Podczas układania nawierzchni bitumicznej na ulicy być może poszczególne fragmenty Marcelińskiej będą wyłączane z ruchu. - Nie będzie wówczas możliwy wyjazd z ulic: Zbąszyńskiej, Wolsztyńskiej, Grodziskiej, Szamotulskiej na ulicę Marcelińską - dodaje ZDM. Prace mają potrwać do końca listopada.

Dłużej z utrudnieniami będą się zmagać kierowcy na ulicy Ściegiennego. Na odcinku pomiędzy Głogowską i Arciszewskiego trasa przejdzie metamorfozę. Wymieniona tu zostanie nawierzchnia jezdni, a także chodników. Dodatkowo nowy wygląd zyskają zatoki autobusowe. Prace rozpoczną się tutaj w poniedziałek po porannym szczycie komunikacyjnym - około 9.30. - Na remontowanym odcinku ulicy wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Zmianie ulegnie lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej. Roboty prowadzone będą na południowej jezdni oraz chodniku - zapowiada ZDM.

W pierwszym etapie inwestycji kierowcy nie będą mogli się poruszać po prawym pasie jezdni (przy cmentarzu). W kierunku wiaduktu Kosynierów Górczyńskich będzie można jechać tylko jednym pasem ruchu. Wszystkie prace na Ściegiennego mają się zakończyć dopiero w kwietniu 2014 roku.

Remonty dwóch ulic są możliwe dzięki rezerwie finansowej, która powstała ze środków zaoszczędzonych w ramach rozstrzygniętych wcześniej przetargów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro