Reklama
Reklama

W sobotę przez Poznań przejdzie Marsz Równości: przyniosą tęczowe flagi

fot. Michał Nadolski - archiwum
fot. Michał Nadolski - archiwum

O godzinie 13.00 w sobotę z placu Mickiewicza wyruszy Marsz Równości w ramach X Dni Równości i Tolerancji. Udział w wydarzeniu obecnie deklaruje blisko 400 osób. Organizatorzy zachęcają, by wszyscy przynieśli na marsz tęczowe flagi. Ma to być reakcja na spalenie tęczy na pl. Zbawiciela w Warszawie.

Już w sobotę przez Poznań przejdzie Marsz Równości organizowany w ramach X Dni Równości i Tolerancji. Tym razem hasłem przewodnim marszu jest "Mielenie mowy nienawiści". - Ma wyrażać silny sprzeciw wobec obraźliwych, przepełnionych uprzedzeniami oraz podżegających do aktów nienawiści słów, które bezkarnie wypowiadane są w przestrzeni publicznej i na sejmowych mównicach - tłumaczą organizatorzy.

Według pomysłodawców hasła, mowa nienawiści jest zagrożeniem dla wolności wypowiedzi. - Sprzeciwiamy się ignorowaniu mowy nienawiści, która tworzy atmosferę sprzyjającą popełnianiu przestępstw motywowanych uprzedzeniami. Chcemy żyć w społeczeństwie wolnym od postaw dyskryminujących mniejszości seksualne, etniczne, rasowe, narodowe, religijne, osoby z niepełnosprawnością, osoby dotknięte ubóstwem, osoby bezwyznaniowe, czy osoby transseksualne - zaznaczają.

Po tym, jak 11 listopada w trakcie Marszu Niepodległości w Warszawie spalono tęczę na placu Zbawiciela, uczestnicy poznańskiego marszu mają przynieść na plac Mickiewicza tęczowe flagi. - Wszystkich nas przecież nie spalą! Niech będzie kolorowo i tęczowo - zachęcają organizatorzy.

Start marszu w sobotę o godzinie 13.00 na placu Mickiewicza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro