Reklama

Stojaki rowerowe pojawiły się pod Biblioteką Raczyńskich

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Długo oczekiwane przez poznaniaków stojaki rowerowe pojawiły się przed gmachem Biblioteki Raczyńskich. Postawiła je Fundacja Allegro All For Planet w ramach współpracy z Miastem Poznań przy projekcie Konsorcjum Marki Poznań.

Kilkanaście miejsc parkingowych dla rowerów pojawiło się w czwartek przy gmachu Biblioteki Raczyńskich. Stojaki są zielone w kształcie książek. Do tej pory Fundacja postawiła w Poznaniu 268 stojaków. Najpopularniejsze lokalizacje w mieście wybierali sami Poznaniacy, a my dla każdej z nich przygotowywaliśmy specjalny projekt. Koło stadionu mamy, więc piłki, koło centrów handlowych koszyki na zakupy a przy zoo słonie i kangury. Mamy nadzieję, że zielone książki przypadną do gustu czytelnikom korzystającym z Biblioteki Raczyńskich. Do tych kilkuset miejsc parkingowych w przyszłym sezonie rowerowym dołączą kolejne, w ramach II edycji naszej akcji "Kręć kilometry"- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Parking rowerowy przy Bibliotece to projekt firmy Allegro realizowany z Miastem Poznań w ramach Konsorcjum Marki Poznań. To nie pierwsze wspólne przedsięwzięcia. Przypomnijmy latem przy zegarze słonecznym obok stoku narciarskiego Malta Ski stanęła EKOławka z bezpłatnym dostępem do bezprzewodowego Internetu. Działania Miasta i członków Konsorcjum Marki opierają się nie tylko na podejmowaniu wspólnych przedsięwzięć w obszarze promocji i marketingu. To także możliwość realizacji wielu inicjatyw lokalnych z myślą o mieszkańcach Poznania. Cieszymy się, że firmy należące do Konsorcjum coraz częściej proponują rozwiązania dotyczące przestrzeni miejskiej, które są atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie użytkowe - mówi Joanna Nowaczyk, Zastępca Dyrektora Biura Promocji Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro