Reklama
Reklama

Poznań: zatrzymano dilerów narkotyków

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Poznańscy policjanci w ubiegłym tygodniu rozbili grupę handlarzy narkotyków. W ręce funkcjonariuszy wpadło pięć osób. Przyłapano je na gorącym uczynku wprowadzania do obrotu dużych ilości narkotyków.

We wtorek, 5 listopada, na terenie poznańskiego Starego Miasta miała się odbyć transakcja narkotykowa. - Na dziedzińcu jednej z kamienic spotkały się 3 osoby: dwóch mężczyzn oraz jedna kobieta. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na gorącym uczynku wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania oraz Gniezna w wieku od 28 do 34 lat. Z ustaleń policjantów wynika, że sprzedawali amfetaminę oraz marihuanę w Poznaniu i na terenie powiatu gnieźnieńskiego. To było ich stałe źródło dochodu.

Kolejnych dwóch poznaniaków zatrzymano w toku prowadzonych czynności. - Mają 20 i 26 lat. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli sadzonki konopi indyjskich w początkowej fazie wzrostu - dodaje.

Łącznie zatrzymano pięć osób i zabezpieczono narkotyki o czarnorynkowej wartości 30 tysięcy złotych. - To ponad pół kilograma marihuany, 150 gramów amfetaminy, 24 krzewy konopi indyjskich. Zabezpieczono także gotówkę, młynki do mielenia suszu, wagę elektroniczną oraz inne przyrządy służące do porcjowania narkotyków - kończy.

Trzy osoby trafiły do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro