Reklama
Reklama

Znani poznaniacy nagrywają bajki dla dzieci

Kasia Wilk z pluszowymi wilkami
Kasia Wilk z pluszowymi wilkami

Poznańska IKEA ponownie organizuje akcję charytatywną na rzecz dzieci "1 euro to majątek". W tym roku włączyły się w nią poznańskie gwiazdy - m.in. Piotr Reiss i Kasia Wilk. Wzięli udział w nagraniu płyty z autorskimi bajkami.

To już 11 edycja akcji "1 euro to majątek" organizowanej przez IKEA. Z każdego zakupionego pluszaka czy książki dla dzieci sklep przekaże 1 euro na rzecz rozwoju edukacji najmłodszych żyjących w najbiedniejszych rejonach świata.

W ubiegłym roku na w sklepach sieci na całym świecie udało się uzbierać 9,3 miliona euro, z czego ponad 200 tysięcy euro pochodziło z Polski. Do akcji może się włączyć każdy - wystarczy do 4 stycznia 2014 roku kupić pluszową zabawkę lub książkę w IKEA. Dodatkowo można też przekazać zakupione przez siebie zabawki osieroconym dzieciom. Jest to możliwe w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach.

W poprzednich latach zebrane w Poznaniu pluszaki trafiły do najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu oraz do podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda".

W tym roku do akcji włączyły się gwiazdy z całej Polski. Wśród nich są również osoby reprezentujące Poznań - to Małgorzata Ostrowska, Kasia Wilk oraz Piotr Reiss. Każda z gwiazd nagrała autorską bajkę na specjalną płytę. - Zdradzić możemy jedynie, że bohaterami bajek w przypadku Pani Katarzyny został Wilk, Pana Piotra są Koziołki, a główną postacią w bajce Pani Małgorzaty będzie pluszowa Marchewka. Wszystkie opowieści udostępnione zostaną do pobrania na stronie pluszakidlaedukacji.pl, a edycja limitowana płyt trafi do klientów IKEA, którzy przekażą maskotki na rzecz hospicjum - wyjaśnia Adam Kośny z IKEA Poznań.

W tym roku pluszaki zebrane w Poznaniu trafią do osieroconych dzieci, których rodzice byli pacjentami Hospicjum Palium w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
60.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro