Udany sezon kolarzy z Kórnika

Niezwykle udany sezon mają za sobą kolarze z klubu UKS Jedynka Limaro Kórnik, gdyż 36 zawodników w wieku 12-24 lat wywalczyło w sumie 38 medali w różnych imprezach mistrzowskich.

Młodzi kolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka w sezonie 2013 zdobyli w sumie 38 medali z różnych imprez mistrzowskich. W tym 21 medali mistrzostw Polski, 15 medali mistrzostw Polski LZS oraz po jednym medalu mistrzostw świata i Europy.

Największą gwiazdką klubu jest Katarzyna Pawłowska, która w lutym wywalczyła złoty medal podczas Mistrzostw Świata 2013 w Mińsku i jest największym sukcesem w historii polskiego kolarstwa kobiecego w konkurencjach szosowych jak oraz torowych. Ponadto Pawłowska była jeszcze bardzo bliska zdobycia medalu Mistrzostw Świata w Omnium Olimpijskim, ale zajęła czwarte miejsce.

W zakończonym sezonie aż pięciu zawodników UKS Jedynka Limaro reprezentowało Polskę, co najmniej dwa razy w imprezach światowych. Podczas Mistrzostw Europy na torze w portugalskiej Anadii, Patryk Rajkowski zdobył brązowy medal w sprincie olimpijskim, a w keirinie zajął siódme miejsce. Na tych samych mistrzostwach trzy zawodniczki Limaro - Nikol Płosaj, Natalia Radzicka i Viktoria Żegleń zajęły czwarte miejsce w wyścigu drużynowym na 4 km, bijąc przy okazji rekord Polski. Dodatkowo Nikol Płosaj zajęła 5. i 6. miejsca w wyścigu punktowym i w wyścigu na 2 km na dochodzenie.

Natomiast podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2013 w szkockim Glasgow, w ośmioosobowej reprezentacji Polski wystartowało, aż pięciu zawodników z Kórnika. Patryk Rajkowski zajął w sprincie olimpijskim szóste miejsce, a cała czteroosobowa drużyna juniorek w wyścigu na 4 km (N. Radzicka, N. Płosaj, V. Zegleń i Natalia Nowotarska) uplasowała się również na doskonałym szóstym miejscu, poprawiając ponownie rekord Polski. Wspomniana drużyna, zwyciężyła również podczas torowych mistrzostw Polski Elity w październiku.

Warto odnotować, że wychowanek UKS Jedynka Kórnik, Mateusz Taciak po raz piąty z rzędu startował w Tour de Polotne, zostając przy okazji zwycięzcą najbardziej prestiżowej klasyfikacji w Polsce - kolarskiej BGŻ Pro Ligi.

Kolarze UKS Jedynka zdobyli w tym sezonie 298.75 punktów w rywalizacji dzieci i młodzieży, co daje trzecie miejsce w kraju w całym kolarstwie, a po raz pierwszy w historii, najlepsze w Wielkopolsce. Od kilku lat UKS Jedynka Kórnik jest najlepszym Uczniowskim klubem kolarskim w Polsce.