Poznanianki niepokonane w II lidze

Szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań pokonały Victorię Świebodzice 38:21 i pozostają jedynym niepokonanym zespołem w II lidze.

Pierwsze akcje akademiczek zakończyły się niepowodzeniem, co wykorzystały zawodniczki ze Świebodzic i po kilku minutach prowadziły 2:0. AZS AWF szybko jednak otrząsnął się po dość niemrawym początku i rozpoczął swój festiwal strzelecki. Już do przerwy gospodynie prowadziły 19:7, by cały mecz wygrać 38:21.

- Najważniejsze dla nas jest to, że dopisujemy kolejne dwa punkty do swojego dorobku. Uważam, że mecz mogłyśmy wygrać w lepszym stylu, jednak nie podlega dyskusji, że od samego początku to my dominowałyśmy na parkiecie. Naszą mocną stroną była na pewno obrona, dzięki czemu mogłyśmy wyprowadzać skuteczne kontrataki -
powiedziała po sobotnim pojedynku Maja Karasiewicz z AZS AWF Volkswagen Poznań.

W następnej kolejce poznanianki zmierzą się ze Spartą Gubin, a mecz rozegrają wyjątkowo w niedzielę, 17 listopada 2013 roku. Początek spotkania w hali przy ul. Chwiałkowskiego 34 o godz. 11.00, a wstęp będzie bezpłatny.

AZS AWF Volkswagen Poznań - Victoria Świebodzice 38:21 (19:7)