Reklama
Reklama

Najpiękniejsze koty prezentowały się w Arenie

fot. Anna Księżopolska

Przez weekend w poznańskiej Arenie można było zobaczyć najpiękniejsze koty. W sumie zaprezentowano tu około 450 zwierząt w ramach Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych.

Tysiące poznaniaków pojawiły się w hali Arena na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych organizowanej przez Felis Posnania. Prezentowano tu zwierzęta 30 najróżniejszych ras - te włochate i zupełnie bez włosów, egzotyczne i te bardziej "standardowe".

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- Maine Coony to koty bardzo łagodne, nie skaczą po meblach i są przyjazne dla dzieci - mówiła podczas wystawy Monika Waleńczyk, hodowca. Wszystkie zwierzęta pojawiły się tutaj w jednym celu - by walczyć o tytuł najpiękniejszego kota. - Tutaj skupiają się hodowcy z najbardziej prestiżowych hodowli, dla których dobro kota i pasja jest wiele ważniejsza niż sprzedaż kotów dla zysku - tłumaczy Joanna Musialska, organizatorka wystawy.

Ci, którzy nie mieli okazji wybrać się do Areny, będą mogli zobaczyć część z prezentowanych tu kotów już w najbliższą niedzielę, 17 listopada, w Palmiarni Poznańskiej. Felis Posnania organizuje tu kolejny pokaz kotów. Zwierzęta będą prezentowane w godzinach 10.00 - 16.00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro