MKS Poznań nie zatrzymał Nielby

MKS Poznań - Nielba Wągrowiec 26:31 | fot. Elżbieta Skowron

Tylko w pierwszej połowie szczypiorniści MKS Poznań toczyli wyrównany pojedynek z zespołem Nielba Wągrowiec, który walczy o awans do SuperLigi. Ostatecznie Nielba wygrała z poznańskim beniaminkiem pierwszoligowych rozgrywek 31:26.

Derbowy pojedynek znów zgromadził w Hali Sportowej przy ul. Newtona tłumy kibiców, a podopieczni Domana Leitgebera rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0. W 10. minucie do remisu 4:4 doprowadził Łukasz Białaszek z Nielby i kibice długo oglądali walkę bramka za bramkę. Dopiero w końcówce Nielba przyspieszyła i dzięki skutecznej grze Bartosza Świerada oraz Mindaugasa Tarcijonasa schodziła na przerwę prowadząc 15:12. Po zmianie stron goście bardzo szybko powiększyli przewagę do 20:14 i do końca spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

MKS Poznań - Nielba Wągrowiec 26:31 (12:15)