Kolejna wygrana Krispolu Września

Siatkarze Krispolu Września prowadzeni przez poznańskiego trenera Marka Jankowiaka wygrali we własnej hali z Avią Świdnik 3:0 i awansowali na 7. miejsce w tabeli zaplecza PlusLigi.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Szybko objęli wysokie prowadzenie 8:2, którego nie oddali już do końca seta i po ataku ze środka Witolda Chwastyniak wygrali 25:20. Drugi set również zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych Marka Jankowiaka, ale rywale zaprezentowali się lepiej niż w premierowej odsłonie.

Ostatnia partia pojedynku beniaminków była bardziej wyrównana. Na początku żadna drużyna nie potrafiła uciec rywalowi. Walka punkt za punkt trwała do stanu 10:10, a po kolejnych akcjach gospodarze wyszli na prowadzenie 17:14. Siatkarze Avii nie odwrócili losów spotkania, a kropkę nad "i" postawił Damian Dobosz zdobywając dwa punkty z rzędu i Krispol zakończył ostatecznie seta wynikiem 25:20. Zwycięstwo za trzy punkty zapewniło zespołowi z Wrześni awans na 7. miejsce w tabeli zaplecza PlusLigi.

- Zaczynamy grać inaczej, ciekawiej. Pokazaliśmy dziś siatkówkę urozmaiconą. Oprócz skrzydeł wykorzystaliśmy także środek. Od początku mieliśmy pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania, stąd taki wynik i cenne trzy punkty - powiedział po spotkaniu trener Krispolu Września, Marek Jankowiak.

Krispol Września - Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)