Reklama
Reklama

Pikieta pod ZCK: przyszło kilkadziesiąt osób

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w piątkowej pikiecie przed budynkiem Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

W piątek informowaliśmy, że po godzinie 17.00 przed budynkiem Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego odbędzie się pikieta mieszkańców niezadowolonych z układu komunikacyjnego przy budynku, a także z samego budynku. Ostatecznie przy moście Dworcowym pojawiło się kilkadziesiąt osób, które weszły też do ZCK.

- Układ komunikacyjny wokół dworca już w fazie projektowania był w jakiś sposób kontrowersyjny i cały czas kontrowersje budzi - mówił jeden z uczestników pikiety. - Ten dworzec jest przede wszystkim za mały i za ciasny - dodała poznanianka. - Oprócz tego nie ma w nowym dworcu poczekalni i daleko jest od przystanku MPK do dworca - dodała.

W trakcie akcji podkreślano, że krótsza droga na dworzec jest potrzebna. - Nadrabia się około 140 metrów, jeżeli nie chce się przejść centrum handlowym, nadrabia się około 240 metrów będąc osobą z wózkiem, z bagażem - wyjaśniał Paweł Sowa ze stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. - Nowy dworzec nie jest skomunikowany z miastem co pokazaliśmy idąc przez centrum handlowe - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
29.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro