Reklama
Reklama

Nielegalnie oplakatowali infrastrukturę MPK: ściągają plakaty

Takie pozostałości po plakatach zostają na słupach trakcyjnych | fot. Nishio Poznań
Takie pozostałości po plakatach zostają na słupach trakcyjnych | fot. Nishio Poznań

Organizator Career Expo ma czas do 15 listopada na usunięcie z infrastruktury należącej do MPK Poznań plakatów reklamujących wydarzenie. Plakaty umieszczono nielegalnie m.in. na słupach trakcyjnych. Teraz znikają, ale na słupach zostają poklejone fragmenty papieru.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dziesiątkach plakatów, które nielegalnie rozklejono na infrastrukturze należącej do poznańskiego MPK. Plakaty reklamujące Career Expo pojawiły się głównie na słupach trakcyjnych, ale nie tylko - oklejono nimi również np. szafy kablowe.

Ferie Zimowe pełne atrakcji! Tylko w HAVET Hotel nad samym morzem. Pakiet z nurkowaniem, bogatym programem warsztatów i animacji oraz zupą w porze lunchu. Kolekcjonuj wspomnienia!
REKLAMA


Najpierw organizator Career Expo tłumaczył, że "ktoś wydrukował i rozklejał plakaty" bez jego wiedzy. Następnie deklarował, że będzie plakaty usuwać. Czyszczenie miasta ze szpetnych reklam miało się rozpocząć w poniedziałek. I plakaty powoli zaczęły znikać. - Zostały jednak fragmenty papieru przyklejonego do słupów - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK. - Trudno więc to nazwać przywróceniem infrastruktury do poprzedniego stanu - zaznacza.

MPK dało czas firmie do 15 listopada właśnie na przywrócenie swojej infrastruktury do właściwego wyglądu. - Słupy oklejone klejem i papierem nie wyglądają estetycznie. Jeśli ta "ozdoba" nie zniknie do 15 listopada, wystąpimy na drogę sądową. Możemy się domagać m.in. odszkodowania - kończy.

Anna Rakoczy z Career Expo zapewnia, że prace związane ze ściąganiem plakatów jeszcze się nie zakończyły. - Oczyszczanie infrastruktury odbywa się etapowo. W miejscach, w których wiemy, że nasze plakaty były przyklejone bezpośrednio na słupy, będziemy starali się usuwać pozostałości po kleju i papierze. Są jednak miejsca, w których nasze reklamy były przyklejane na plakaty promujące inne wydarzenia. Nie jesteśmy w stanie usuwać pozostałości plakatów, które nie należą do nas - mówi.

Walka z wandalami plakatującymi Poznań trwa od lat. - W tym roku mandat nałożono na 99 nielegalnie plakatujących osób. My maksymalnie możemy nałożyć mandat w wysokości 500 złotych. Jeśli sprawa trafi do sądu może to być nawet 5000 złotych, a dodatkowo sąd może nakazać przywrócenie danego elementu infrastruktury do poprzedniego stanu - tłumaczył nam w ubiegłym tygodniu Jacek Kubiak ze straży miejskiej.

Z mało estetycznymi reklamami i nielegalnym plakatowaniem ma też walczyć plastyk miejski. Został nim Piotr Libicki, historyk sztuki od lat zajmujący się tematyką szeroko pojętego miasta. Więcej o nowym stanowisku TUTAJ.

Jakie rozwiązanie problemu nielegalnych plakatów podpowiesz plastykowi miejskiemu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro