Reklama
Reklama

Flashmob "K**wa mać" w piątek przed ZCK

O godzinie 17.30 przed Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym odbędzie się flashmob "K**wa mać", w trakcie którego poznaniacy mają wyrazić swoje niezadowolenie ze Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Chęć udziału w wydarzeniu wyraziło około 450 osób.

Już w poniedziałek pisaliśmy o planowanym na piątek proteście mieszkańców Poznania pod Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Mieszkańcy, którym nie podoba się nowy obiekt mają zebrać się o 17.30 na moście Dworcowym i przez minutę chcą blokować trasę z transparentem "K**wa mać" nawiązującym do jednego z rysunków Marka Raczkowskiego.

Obecnie chęć udziału w wydarzeniu deklaruje blisko 450 osób. Choć organizatorem flashmoba nie jest stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania, jego członkowie akcję wspierają. - Codziennie jest ryzykowane życie i zdrowie ludzi poprzez to, że zaakceptowano i wprowadzono w życie zupełnie absurdalny układ komunikacyjny, który prowokuje ludzi do zachowań ryzykownych - mówi Paweł Sowa ze stowarzyszenia.

- Skrócenie drogi na dworzec, wyznaczenie przejścia legalnego na światłach zabezpieczających i kierowców i pieszych byłoby jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sprawie - dodaje Sowa. - Jak widać urzędnicy i inwestor bagatelizują tę sprawę. Nawet policja nie za bardzo wie co z tym zrobić - kończy.

Szczegóły flashmoba można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
28.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro