Miedź upokorzyła Lecha Poznań w PP

Pierwszoligowa Miedź Legnica sensacyjnie pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań 2:0 i wyrzuciła podopiecznych Mariusza Rumaka z Pucharu Polski. Lech grał bez pomysłu i zbyt wolno aby awansować do ćwierćfinału.

Spotkanie 1/8 Pucharu Polski pomiędzy Miedzią Legnica a Lechem Poznań było reklamowane w województwie dolnośląskim, jako rewanż za porażkę w Superpucharze Polski w 1992 roku. Natomiast trener Mariusz Rumak chwilę przed rozpoczęciem spotkania mówił, że zespół w Legnicy rozpoczyna marsz po Puchar Polski.

Jednak po pierwszym kwadransie gry było widać, że bardziej na zwycięstwie zależy miejscowym. Miedź bardzo szybko przejęła inicjatywę, a bliscy zdobycia bramki byli Zbigniew Zakrzewski i Piotr Madejski. Jeszcze lepszą okazję na objęcie prowadzenie gospodarze zmarnowali w 24. Minucie. Wojciech Łobodziński idealnie dośrodkował do Zakrzewskiego, ale jego strzał wybronił Maciej Gostomski, a dobitka Piotra Kasperkiewicz minęła bramkę. W kolejnych minutach nadal częściej składne akcje tworzyli podopieczni Adam Fedoruk, a piłkarze Lecha grali wolno i bez pomysłu.

Trener Mariusz Rumak drugą połowę rozpoczął od zmiany i w miejsce Gergo Lovrencsicsa wszedł Kasper Hamalainen, z którym spokojnie radzili sobie pierwszoligowcy. Chwilo gra Lecha się poprawiła, ale po wejściu na boisko w 59. minucie Marcina Burkhardta gospodarze znów dyktowali warunki. Burkhardt pierwszą sytuację wypracował w 68. minucie idealnie dośrodkowując na głowę Zakrzewskiego, ale piłka minęła bramkę Gostomskiego.

Miedź objęła prowadzenie w 74. minucie po strzale głową Mateusza Szczepaniaka, który wykorzystał dośrodkowanie Łobodzińskiego. Chwilę później Luis Henriquez po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Burkhardta popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki. Lech nie potrafił podnieść się po tym ciosie i sensacyjnie odpadł z rozgrywek o Puchar Polski.

- Ciężko jest wygrać mecz, gdy brakuje jakości w ostatnim podaniu i nie oddaje się dobrego strzału w kierunku bramki. Nie zlekceważyliśmy rywala, ale na pewno zagraliśmy słabe spotkanie. Kończy się nasza przygoda z pucharem. Teraz musimy skupić się na lidze i przede wszystkim poprawieniu gry, bo tej jakości nam brakuje. Ja myślę już o meczu z Ruchem Chorzów - mówił po meczu w Legnicy trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Miedź Legnica - Lech Poznań 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Szczepaniak (74. minuta), Luis Henriquez (78. minuta - samobójcza)