Reklama
Reklama

Kaponiera i Teatralka: coraz więcej nowego torowiska

Przebudowa ronda Kaponiera | fot. Elżbieta Skowron
Przebudowa ronda Kaponiera | fot. Elżbieta Skowron

Przez zamknięte przejście podziemne pod rondem Kaponiera piesi poruszają się zgodnie z tymczasową organizacją ruchu. Z utrudnieniami trzeba się też liczyć na Teatralce. Wciąż trwa przebudowa torowiska.

W październiku wprowadzono zmiany w organizacji ruchu pieszych na rondzie Kaponiera. Całkowicie zamknięto przejście podziemne. Zmiany mają obowiązywać maksymalnie do końca roku. - Są spowodowane koniecznością wyburzenia starych i wykonania nowych konstrukcji klatek schodowych. Przypominamy, że docelowo w klatkach schodowych funkcjonować będą windy oraz schody ruchome - wyjaśniał wówczas Zarząd Dróg Miejskich.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Obecnie demontowane są kolejne schody prowadzące do przejścia podziemnego. Trwają też prace związane z układaniem na rondzie nowego torowiska. Zarząd Dróg Miejskich deklaruje, że częściowo po nowej Kaponierze tramwaje pojadą na przełomie grudnia i stycznia. - Prawdopodobnie na koniec grudnia lub początek stycznia uruchomimy przejazd tramwajem od mostu Dworcowego do ulicy Dąbrowskiego na wprost, skrzyżowanie z ulicą Zwierzyniecką i włączenie do ulicy Dąbrowskiego - mówił w październiku Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM.

Zaawansowane prace trwają także na Teatralce. Mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Postęp robót widać gołym okiem - z każdą chwilą przybywa tu nowego torowiska tramwajowego.

Zobacz zdjęcia!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro