Reklama
Reklama

Przejście podziemne przy ZCK: którędy na dworzec?

W przejściu podziemnym prowadzącym m.in. na nowe przystanki tramwajowe przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym brakuje tablic informacyjnych wskazującym pieszym drogę na dworzec czy do centrum miasta. Mają się wkrótce pojawić.

Wracamy do sprawy dojścia do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. W przejściu podziemnym prowadzącym z przystanków tramwajowych do ZCK nie ma tablic informacyjnych kierujących pieszych w stronę centrum czy do budynku dworca. Piesi są zdezorientowani, pytają ochroniarzy i innych przechodniów o drogę do budynku dworca.

We wtorek Zarząd Dróg Miejskich deklarował, że tablice zamontuje. - Będzie to informacja kierunkowa zarówno dla pieszych jak i dla kierowców - tłumaczył Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Takie oznakowanie w najbliższym czasie się pojawi. Zostanie ono wykonane w ramach Systemu Informacji Miejskiej - dodał.

Wieczorem, podczas Otwartej Anteny w Telewizji WTK, okazało się jednak, że to inwestor budujący ZCK i nowy układ komunikacyjny będzie montować tablice. - Projekt, który my żeśmy uzgodnili przewiduje umieszczenie tablic informacyjnych - wyjaśniał w Otwartej Antenie Eugeniusz Bayer, naczelnik wydziału zarządzania ruchem ZDM. - Jeżeli ich brakuje to myślę, że jeszcze nie została skończona budowa - dodał.

- Do godziny 12.00 we wtorek mieliśmy tymczasowy układ komunikacyjny, w którym brakuje oznaczeń w przejściu podziemnym. Wkrótce będzie to uzupełnione. Jest to moja deklaracja i tabliczki będą - zapewnia Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro