Reklama
Reklama

Region: policjanci przejęli kilka tysięcy podrobionych produktów

fot. policja
fot. policja

Działania ostrowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch osób, które zajmowały się wprowadzaniem do sprzedaży podrabianych towarów.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadzili w ubiegłym tygodniu kontrole handlarzy zajmujących się handlem obwoźnym - Policjanci kontrolowali nie tylko miejsca handlu obwoźnego, ale również przeprowadzali wzmożone kontrole pojazdów dostawczych. W wyniku podjętych działań ostrowscy policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta prowadzony jest handel "podróbkami" - relacjonuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

W wytypowanym mieszkaniu policjanci odkryli duże ilości podrobionych towarów - W trakcie przeszukania policjanci znaleźli 7400 sztuk różnego rodzaju produktów m.in. odzież, obuwie, perfumy, torebki, zegarki. Zabezpieczone przez policjantów towary opatrzone były metkami znanych na całym świecie firm odzieżowych i domów mody - dodaje Borowiak. W tej chwili straty firm oszacowano na blisko 750 tysięcy złotych, ale policjanci twierdzą, że kwota może wynieść nawet milion złotych.

W mieszkaniu zatrzymano dwie osoby - Policjanci zatrzymali 28-letnią kobietę oraz 29-letniego mężczyznę. Przestępstwo, którego się dopuścili jest zagrożone karą grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Jeśli okaże się, że sprawcy uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu, zagrożenie karą wzrasta do 5 lat więzienia - kończy Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro