Reklama
Reklama

10 lat Starego Browaru: urodzinowe promocje dla klientów

fot. Poznańska wiki

Dokładnie 10 lat temu otwarto pierwszą część Starego Browaru. Z okazji okrągłych urodzin tylko we wtorek na klientów czekają promocje w sklepach znajdujących się w centrum handlowym. Ale z urodzinami wiążą się również inne atrakcje.

Już 10 lub dopiero 10 - poznański Stary Browar we wtorek obchodzi swoje dziesiąte "urodziny". 5 listopada 2003 roku otwarto pierwszą część centrum handlowego, w którym ważną rolę odgrywa również sztuka. Przez 10 lat obiekt odwiedziło 120 milionów klientów. Wielu z nich przyznaje, że Stary Browar to najpiękniejsze centrum handlowe w jakim byli. Potwierdzają to liczne nagrody otrzymane przez budynek. To m.in. tytuł Najlepszego Centrum Handlowego w Europie przyznany przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych, a także Najlepszego Centrum Handlowego na Świecie przyznany przez Radę. W prestiżowych rankingach znajdował się wielokrotnie również hotel działający na terenie Starego Browaru - Blow up Hall 50 50. Jako jedyny hotel w Polsce otrzymał tytuł "Hotel Technology of the Year" za zastosowanie innowacji technologicznych w obiekcie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Z okazji swoich urodzin w Starym Browarze tylko we wtorek można zrobić zakupy w promocyjnych cenach. Jak wyjaśniają pracownicy centrum handlowego, promocyjną ofertę, pierwszy raz w historii, przygotowało aż 150 sklepów i restauracji.

Promocje obowiązują tylko we wtorek, ale nie tylko we wtorek trwać będzie świętowanie urodzin. Od 5 listopada w obiekcie odbywać się będą wycieczki, podczas których chętni poznają zakamarki Starego Browaru nie dostępne dla klientów na co dzień. Wycieczki odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 18.00 przez 10 tygodni od 5 listopada. - Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, zapisy odbywają się telefonicznie: Punkt Informacyjny Pasaż : tel. 61 667-14-00, Punkt Informacyjny Atrium: tel. 61 859-60-50 - wyjaśniała pod koniec października Barbara Banat ze Starego Browaru.

Dodatkowo na terenie całego obiektu prezentowane są tablice w ramach wystawy "Czy wiesz, że...". Można się z nich dowiedzieć na przykład, że kostki brukowe w Starym Browarze zostały przywiezione z Wrocławia i ważyły 6763 tony czyli tyle, co 1350 dorosłych słoni. Wystawa będzie prezentowana do stycznia 2014 roku.

We wtorek ma zostać uruchomiona specjalna aplikacja na smartfony ułatwiająca poruszanie się po obiekcie, a także strona internetowa, na której będzie można zobaczyć m.in. zdjęcia budynku sprzed rewitalizacji oraz fakty i ciekawostki podsumowujące 10-lecie w interaktywnych animacjach 3D.

Stary Browar powstał na bazie browaru Huggera - obiektu z końca XIX wieku. Był to największy browar w Poznaniu należący do rodziny Huggerów. Huggerowie wytwarzali tu piwo do momentu wybuchu I wojny światowej. Kolejne lata nie były tak pomyślne - najpierw browar zaczął podupadać, następnie trafił w niemieckie ręce. Ostatecznie budynek przejął Centralny Zarząd Polskiego Przemysłu Fermentacyjnego. Złoty trunek produkowano tu do 1980 roku. Później w obiektach przy Półwiejskiej... rozlewano wody gazowane. W latach 90-tych budynkami zainteresowała się Grażyna Kulczyk, której spółka kupiła browar w 1998 roku. Po pięciu latach otwarto tu pierwszą część Starego Browaru (atrium). Druga część (pasaż) została otwarta w marcu 2007 roku. (Historia: Poznańska wiki)

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro