Akademiczki rozbiły Lidera Swarzędz

Poznań City Center AZS - Lider Swarzędz 80:50 | fot. Elżbieta Skowron

Walczące o awans do ekstraklasy koszykarki Poznań City Center AZS przy pełnych trybunach wygrały z zespołem Lider Swarzędz 80:50. Zobacz zdjęcia z meczu.

Podopieczne Ryszarda Barańskiego podeszły do derbowego pojedynku z Liderem bardzo skoncentrowane i już na początku pierwszej kwarty po celnych rzutach Barbary Skowronek oraz Magdaleny Koperwas prowadziły 9:0. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem poznanianek 31:16.

W każdej następnej kwarcie koszykarki Poznań City Center AZS minimalnie powiększały swoją przewagę nad Liderem. Akcje poznanianek były składne i przemyślane, a większość swoich punktów zdobywały spod kosza i z szybkich kontrataków. Akademiczki ostatecznie wygrały mecz z zespołem Lider Swarzędz 80:50.

Trudno wyznaczyć najlepszą zawodniczkę Poznań City Center AZS. Trio Żaneta Durak, Magdalena Idziorek i Magdalena Koperwas zdobyło w sumie 57 punktów. Niestety w drugiej kwarcie boisko z powodu kontuzji opuściła Weronika Telenga.

Koszykarki Poznań City Center AZS już za tydzień zmierzą się w Jeleniej Górze z zespołem MKS MOS Karkonosze, a w sobotę, 16 listopada będą podejmować w Hali POSiR A przy ul. Chwiałkowskiego 34 w Poznaniu wicelidera rozgrywek Dekorex Pabianice. Bilety na ten mecz są w cenach od 5 zł do 15 zł.

Poznań City Center AZS - Lider Swarzędz 80:50 (31:16, 15:13, 16:11, 18:10)