Reklama
Reklama

Poznaniacy będą protestować pod nowym dworcem

fot. TriGranit
fot. TriGranit

Za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook organizują się poznaniacy, którzy nie są zadowoleni z nowego budynku dworca. Protestujący przyniosą ze sobą transparent z hasłem "Kur...a mać", który znany jest z jednego z rysunków Marka Raczkowskiego.

Przypominamy, że lokalizacja nowego budynku dworca i drogi dojścia do niego od wielu miesięcy wzbudzają ogromne kontrowersje. O naziemne przejście, które prowadziłoby prosto do budynku dworca walczyło stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania, ale władze miasta uznały, że przejście w proponowanym miejscu byłoby zbyt niebezpieczne.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Po otwarciu nowych przystanków tramwajowych okazało się, że zgodnie z przewidywaniami społeczników podróżni wybierają krótką drogę wzdłuż torowiska. Policja zapowiedziała dziś, że zajmie się pieszymi, którzy łamią prawo.

Sami poznaniacy jednak nie zamierzają poddać się i dalej walczą o poprawę sytuacji na nowym dworcu. Pod koniec października pisaliśmy o liście skierowanym do władz PKP, a kolejna akcja szykowana jest na najbliższy piątek.

W piątek o godzinie 17:30 na przejściu dla pieszych przed głównym wejściem do galerii handlowej ma odbyć się flashmob pod hasłem "Kur..a mać". Hasło nawiązuje do jednego z rysunków Marka Raczkowskiego. Organizator zapowiada, że grupa ludzie wejdzie z transparentem na wspomniane przejście dla pieszych i zablokuje je na jedną minutę.W tej chwili do akcji dołączyło ponad sto osób, wśród których są między innymi znani poznańscy społecznicy. Strona akcji dostępna jest w serwisie społecznościowym Facebook.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro