Reklama
Reklama

Poznań: nastolatki napadły na obcokrajowca

Stary Rynek | fot. Justyna Ciesielska

Trzy nastolatki tydzień temu napadły na obywatela Arabii Saudyjskiej na jednej z uliczek w okolicy poznańskiego Starego Rynku. O całym zdarzeniu policjantów poinformował przechodzień. Nastolatki udało się zatrzymać. Grozi im do 12 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dwóch kobietach, które okradły w Poznaniu policjanta z Pakistanu, a dziś policja ujawniła, że zatrzymano trzy nastolatki odpowiedzialne za napaść na obywatela Arabii Saudyjskiej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 października w okolicach poznańskiego Starego Rynku. Najpierw 17-, 18- i 19-latka spotkały się na pętli tramwajowej na Dębcu, gdzie wypiły piwo. Stamtąd udały się do centrum miasta. - W doskonałych nastrojach kręciły się po rynku oraz okolicznych uliczkach spożywając kolejne alkohole. W pewnym momencie postanowiły wejść do jednej z bram. Ponieważ była zamknięta, zaczęły się dobijać kopiąc drzwi. Zwrócił im uwagę przechodzący obok obcokrajowiec, obywatel Arabii Saudyjskiej - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nastolatki najpierw nawyzywały obcokrajowca, a następnie zażądały od niego pieniędzy. - Ponieważ odmówił, zaatakowały go. Obcokrajowiec został kilka razy uderzony pięścią w twarz - mówi Marciniak. Nie oddał jednak pieniędzy kobietom. - Kiedy próbował zadzwonić na policję wówczas jedna z kobiet uderzyła go tak mocno, że zniszczyła telefon. W pobliżu przechodził przypadkowy świadek, który zawiadomił policję.

Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, kobiety uciekły. Pokrzywdzony (nie miał poważniejszych obrażeń) wraz z policjantami zaczął ich szukać. - Wkrótce zatrzymano dwie agresywne kobiety. Trzecia wpadła w ręce policji następnego dnia.

Młodym kobietom przedstawiono łącznie cztery zarzuty - usiłowania rozboju, zmuszenia groźbą do odstąpienia od konkretnego działania, uszkodzenia mienia, a także posiadania narkotyków (jedna z nich miała amfetaminę). Za samo usiłowanie rozboju grozi im 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro