Reklama
Reklama

Mają urodziny, zbierają na paliwo dla niepełnosprawnego

300 litrów paliwa potrzebuje podopieczny ośrodka dla dorosłych Kamyk na to, by przez kolejny rok móc dojeżdżać na zajęcia prowadzone przez Stowarzyszenie Na Tak. Akcję zbiórki pieniędzy, z okazji swoich urodzin, zorganizowali opiekun Krzycha oraz franciszkanin o. Leonard Bielecki. Obecnie uzbierano pieniądze na 99 litrów benzyny.

Niektórzy poznaniacy pewnie pamiętają "Krzycha", niepełnosprawnego mężczyznę będącego podopiecznym Kamyka - poznańskiego ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak. Kilka miesięcy temu jego opiekun, Krystian Włodarczak apelował w mediach o pomoc w uzbieraniu pieniędzy umożliwiających wyjazd mężczyzny nad morze. Udało się.

Tym razem potrzebna jest pomoc finansowa, która pozwoli Krzychowi dojeżdżać na zajęcia w Kamyku. - Mamy dzisiaj ze znajomym - franciszkaninem o.Leonardem Bieleckim OFM urodziny i chcielibyśmy dostać urodzinowy prezent - wyjaśnia Krystian Włodarczak. - Chcemy zebrać 300 litrów paliwa dla Krzycha, niepełnosprawnego mężczyzny, którego cała Polska poznała przy okazji wakacyjnego wyjazdu nad morze. Wszystko to w ramach akcji Litr Paliwa Zamiast Piwa - dodaje. Rocznie potrzeba 300 litrów paliwa, by umożliwić Krzychowi uczestniczenie w zajęciach.

Obecnie w kanistrze znajdującym się na stronie internetowej Litr paliwa zamiast piwa znajduje się 99 litrów "benzyny". Jeden litr kosztuje 5,50 zł i dolać go może każdy. - Chcielibyśmy z o. Leonardem wykorzystać ten wyjątkowy dla nas dzień i przy jego okazji zrobić coś dobrego dla Krzycha. Mamy nadzieję, że z Państwa udziałem nam się to uda - kończy Włodarczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro