Reklama
Reklama

Rugbystki Black Roses Posnania w reprezentacji Polski

Katarzyna Paszczyk i Agnieszka Kowalczyk z Black Roses Posnania zostały powołane do reprezentacji Polski w rugby kobiet na Międzynarodowy Turniej Niepodległości Rugby 7 w Warszawie.

Nowy trener reprezentacji kobiet Tomasz Kapustka związany z KS Posnania na zgrupowanie w Pobiedziskach, które rozpocznie się 9 listopada powołał 18 zawodniczek. Wśród powołanych są Katarzyna Paszczyk i Agnieszka Kowalczyk z Black Roses Posnania, a na liście rezerwowych ich klubowa koleżanka Anna Rybacka.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- W rugby może nie gram od dawna, ale absolutnie wciągnął mnie ten sport, ta walka. Daje z siebie wszystko na boisku z dziewczynami z Black Roses Posnania, a na konsultacjach będę grać tak samo. Jeśli to co robisz, jest Twoją pasją, to zawsze maksymalnie się starasz - mówi Katarzyna Paszczyk z Black Roses Posnania.

Reprezentacja Polski kobiet w rugby w najbliższym czasie będzie się przygotowywała do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Pierwszy sprawdzian już 11 listopada podczas Międzynarodowego Turnieju Niepodległości Rugby 7 w Warszawie.

- Większość powołany to dotychczasowe kadrowiczki. Obserwowałem także inne podczas trzech turniejów rozgrywanych w obecnym sezonie i jednocześnie rozmawiając z trenerami klubowymi. Chcę kontynuować doskonałą pracę mojego poprzednika, ale też dać zielone światło nowym, perspektywicznym zawodniczkom. Poziom kobiecego rugby w Polsce rośnie, ale jeśli chcemy budować silną reprezentację musimy grać z maksymalnym zaangażowaniem. Teraz musimy utrzymać wysoką pozycję w Dywizji A - mówi trener reprezentacji, Tomasz Kapustka.

Skład reprezentacji Polski w rugby kobiet: Agata Maciejkowicz, Magdalena Burchardt, Julita Kołodziej, Laura Abucewicz (wszystkie Mario Ladies Lechia), Patrycja Badowska, Marta Jarecka (obie Delia Atomówki), Patrycja Bober, Angelika Piekorz, Anna Szkudlarek (wszystkie Diablice Igloo), Agnieszka Kowalczyk, Katarzyna Paszczyk (obie Black Roses Posnania), Monika Adamiak, Aneta Adamiak (obie Tygrysice Orkan), Anna Tkaczuk (AZS AWF Syrenki), Agata Ładońska (Błyskawice), Sylwia Gołda (RC Częstochowa), Marta Hoppe (Ladies Frogs), Andrea Milica Bielska (Millwall RFC).

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro