Reklama
Reklama

Poznań Główny: na nowym przystanku "proponują"... zasieki

\"Projekt\" zabezpieczenia przystanków przed pieszymi skracającymi sobie drogę | fot. Facebook / Chcemy skrócenia drogi na dworzec Poznań Główny
\"Projekt\" zabezpieczenia przystanków przed pieszymi skracającymi sobie drogę | fot. Facebook / Chcemy skrócenia drogi na dworzec Poznań Główny

Walka o krótsze przejście z nowych przystanków "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" do budynku Poznania Głównego i przyszłego dworca PKS trwa. 1400 osób polubiło profil "Chcemy skrócenia drogi na dworzec Poznań Główny" na Facebooku. Jego pomysłodawcy ironicznie proponują stworzenie zasiek na nowych przystankach, by pasażerowie nie przechodzili na dworzec po torowisku.

Tydzień temu otwarto nową część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego z galerią handlową. W tym samym czasie do użytku oddano nowe przejście podziemne oraz przystanki tramwajowe w sąsiedztwie obiektu. Osoby chcące się dostać na dworzec PKP z przystanków "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" muszą zejść do przejścia podziemnego, ponownie wyjść na powierzchnię i udać się albo do galerii handlowej (przez którą dojdą do dworca PKP) albo wzdłuż mostu Dworcowego na kładkę prowadzącą do ZCK.

Od kilku dni piesi skracają sobie jednak drogę i między kładką oraz przystankami poruszają się... po jezdni lub torowisku tramwajowym, co stanowi niebezpieczeństwo i dla pasażerów komunikacji miejskiej i dla samych osób chodzących po torach.

Pomóc rozwiązać problem mają np. barierki, które miałyby odgrodzić torowisko od jezdni, a tym samym uniemożliwiłyby wejście na trasę tramwaju. Pomysłodawcy profilu "Chcemy skrócenia drogi na dworzec Poznań Główny" mają inny pomysł. Prezentują zdjęcie jednego z nowych przystanków tramwajowych otoczonego... zasiekami. - Dotarliśmy do projektu definitywnego rozwiązania problemu pieszych chodzących na skróty. Brawo urzędnicy! - piszą.

Tak piesi skracają sobie drogę na tramwaj:

A Wy szliście już na dworzec PKP z nowych przystanków tramwajowych? Jak oceniacie zastosowane tu rozwiązania komunikacyjne? Czekamy na Wasze komentarze!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro