Reklama
Reklama

Poznańskie pożegnanie Tadeusza Mazowieckiego

fot. wiki
fot. wiki

Tadeusz Mazowiecki zmarł 28 października w Warszawie. W najbliższy poniedziałek w poznańskiej Farze odbędzie się msza żałobna, a w Urzędzie Miasta wystawiona zostanie księga kondolencyjna.

Tadeusz Mazowiecki był pierwszym premierem niekomunistycznego rządu. Zmarł w poniedziałek nad ranem w Warszawie. Tadeusz Mazowiecki był od 2009 roku honorowym obywatelem Poznania, a w latach 90-ych posłem z naszego województwa. Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił na dzień 3 listopada żałobę narodową, a pierwszego premiera wspominali również poznańscy politycy - Był Honorowym Obywatelem Miasta Poznania. Bo nie bał się walczyć o nasz kraj. Nie bał się stawiać czoła trudnym wyzwaniom. Nie bał się zmian. Jak rzadko kto pięknie łączył doświadczenia przeszłości z myśleniem o przyszłości. Dziękujemy Panu, Panie Tadeuszu - napisał po śmierci Mazowieckiego Ryszard Grobelny.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się w poznańskim kościele farnym msza w intencji Tadeusz Mazowieckiego - Nabożeństwo w intencji Tadeusza Mazowieckiego odbędzie się w poniedziałek 4 listopada o godzinie 19.00 w poznańskiej Farze. Mszę odprawi proboszcz poznańskiej parafii farnej ksiądz Mateusz Misiak - informuje Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta. Również w poniedziałek w Urzędzie Miasta wystawiona zostanie księga kondolencyjna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro