Rumak: zagraliśmy lepiej niż z Legią, ale przegraliśmy

- W moim odczuciu od strony piłkarskiej zagraliśmy lepiej niż z Legią, ale przegraliśmy. Nie chcę mówić, że przegraliśmy niezasłużenie... - mówił po meczu z Jagiellonią trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

- W moim odczuciu od strony piłkarskiej zagraliśmy lepiej niż z Legią, ale przegraliśmy. Akcje nasze były bardziej płynne, nie gubiliśmy piłki w prosty sposób, przez co stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, zwłaszcza na początku meczu były takie dwie-trzy okazje, które należało inaczej rozwiązać w polu karnym.

Zabrakło przekonania, czegoś, co jest niemierzalne i niewytrenowane. W niektórych momentach powinniśmy zdobyć bramkę. Druga połowa była lepsza od pierwszej, ale bramka z pierwszej połowy ustawiła spotkanie. Jagiellonia cofnęła się 30-40 metrów od swojej bramki i czekała na kontratak, myśmy się odsłoniliśmy i dostaliśmy drugą bramkę. Nie chcę mówić o szczęściu, ale bramkarz gospodarzy bronił fantastycznie albo my trafialiśmy w poprzeczkę. Widzę progres i wierzę, że w meczu z Górnikiem zaprezentujemy dobrą grę w obronie i jeszcze lepszą w ataku.

Nie chcę mówić, że przegraliśmy niezasłużenie, bo straciliśmy dwie bramki, a sami nie strzeliliśmy żadnej. Wierze jednak, że suma szczęścia równa się zeru i kiedyś to się wyrówna. Jestem dobrej myśli, zwłaszcza po zachowaniu zawodników w szatni. To dobrze, że mamy szybko mecz z Górnikiem -
mówił po meczu z Jagiellonią trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (1:0)
Dani Quintana (21. minuta), Dawid Plizga (87. minuta)
Żółte kartki: Dani Quintana - Rafał Murawski, Kebba Ceesay, Karol Linetty
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 5427

Jagiellonia: Krzysztof Baran - Adam Waszkiewicz, Michał Pazdan, Ugochukwu Ukah, Georgi Popchadze - Adam Dźwigała (63. Jakub Tosik), Alexis Norambuena - Dani Quintana (77. Tomasz Porębski), Dawid Plizga, Nika Dzalamidze (69. Maciej Gajos) - Mateusz Piątkowski.

Lech: Maciej Gostomski - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Szymon Drewniak (88. Mateusz Możdżeń), Rafał Murawski - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (40. Karol Linetty) - Łukasz Teodorczyk (71. Bartosz Ślusarski).