Reklama
Reklama

Na cmentarzach trwają przygotowania do Wszystkich Świętych

Średnio 150 złotych wydaje poznaniak na kwiaty i znicze w dniu Wszystkich Świętych. Najtańsze zakupy można zrobić na giełdach.

Na dzień przed Wszystkich Świętych na cmentarzach kończy się porządkowanie grobów - Ja nie wyobrażam sobie, żeby nie przyjść i nie uporządkować grobów swoich bliskich - mówi Genowefa Biniak, poznanianka. Na przystrojenie grobów każdy poznaniak wyda średnio sto pięćdziesiąt złotych. Ceny od kilku dni systematycznie rosną. Za znicze trzeba zapłacić od kilku do kilkudziesięciu złotych. Wiązanka ciętych chryzantem to wydatek od dziesięciu do dwudziestu złotych. Na giełdach kwiatowych ceny są nawet o kilkanaście procent niższe.

Większość klientów wybiera tradycyjne chryzantemy - Tradycyjne chryzantemy. W zasadzie w większości doniczkowe, a nie cięte. No i część sztucznych - mówi poznanianka. Giełdy i stragany mają być czynne przez cały weekend od rana do wieczora. Kwiaty na grobach powinny wytrzymać nawet kilka tygodni - Postawić i nalać wodę, żeby ją piły. No i żeby mrozu nie było, ale to już jest siła wyższa - wyjaśnia Jan Czarnecki, sprzedawca.

Jak co roku policja przestrzega przed kieszonkowcami. I przypomina, żeby pod żadnym pozorem nie zostawiać w samochodzie cennych przedmiotów. Nie nosić nic w kieszeniach i zawsze mieć zapięte torby - Na razie nie mamy zwiększonej ilości zgłoszeń o tego typu przestępstwach, ale cały czas przypominamy, że wybierając się na cmentarz należy zadbać o własne bezpieczeństwo - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. W najbliższych dniach na cmentarzach mają się pojawić wzmożone patrole policji i ochroniarzy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
6.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro