Reklama
Reklama

Poznań: obrzucili narodowców kamieniami

W środowy wieczór w Poznaniu odbyło się inauguracyjne spotkanie Ruchu Narodowego. Przed wydarzeniem doszło do zamieszek. Kilkadziesiąt zamaskowanych osób obrzuciło narodowców kamieniami i butelkami. Jedna osoba została ranna.

W środę wieczorem w Poznaniu odbyło się inauguracyjne spotkanie Ruchu Narodowego. Tuż przed nim doszło do incydentu. Kilkadziesiąt zamaskowanych osób obrzuciło narodowców kamieniami i butelkami. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Stłuczono też jedną z szyb w budynku, w którym odbywało się spotkanie. Dodatkowo do pomieszczenia wrzucono pojemnik z cuchnącą substancją.

- Zbita szyba czy wrzucone zgniłe jajka tak naprawdę wystawiają tym osobom świadectwo - mówi Bartosz Jóźwiak z Unii Polityki Realnej. - Ja ubolewam nad tym, że tak jest, bo prawdopodobnie będę się z nimi gdzieś spotykał. Za chwileczkę pojawią się w telewizji na debatach, będą mówili o tolerancji. Mieliśmy tutaj przykład tolerancji w wydaniu organizacji Rozbrat - dodaje. - Ja tylko mam nadzieję, że w którymś momencie ta czara goryczy się w mieście Poznaniu przeleje i władze miasta zrobią z tym porządek.

Jóźwiak przypomina, jakie zadanie stawia przed sobą Ruch Narodowy. - Chcemy odbudować w Polakach poczucie wartości i dumy z własnego kraju, z własnego narodu - zaznacza. - Chcemy też nawiązywać do tych dziś jeszcze aktualnych, szczytnych myśli narodowych związanych ogólnie ze spojrzeniem na sprawy europejskie. Musi to być ruch w pewnej formie polityczny, ponieważ w systemie demokratycznym inaczej nie zmienia się kraju, nie ma się wpływu na władzę - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro