Reklama
Reklama

Potrzebna pomoc dla małej poznanianki

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Mała Gabrysia ma dziś prawie pół roku, ale od urodzenia wiele czasu spędza w szpitalach. Dziewczynka przyszła na świat z jednokomorowym sercem. Przeszła już jedną operację, ale niezbędne są kolejne operacje, które można wykonać w Niemczech. Niestety rodziców nie stać na samodzielne sfinansowanie leczenia.

Rodzice Gabrysi informacje o ciąży przyjęli z ogromną radością, ale od początku istniało podejrzenie, że dziecko urodzi się z wadą serca - W 19 tygodniu okazało się, że córeczka przyjdzie na świat z poważną wadą serca. Skierowano nas do Łodzi, a tam pierwszy raz usłyszeliśmy słowa "serce jednokomorowe" - wspominają rodzice.

Dziewczynka przyszła na świat w maju tego roku i bardzo szybko zaczęła tracić na wadze. Kilka dni po porodzie ważyła jedynie 1,6 kg, a lekarze orzekli, że zabieg możliwy jest dopiero, gdy dziecko osiągnie wagę 2,5 kg. Niestety u dziewczynki doszło do załamania krążenia i konieczna była natychmiastowa operacja. Niestety skutkiem ubocznym działań medycznych była utrata słuchu.

W tej chwili dziewczynka przebywa w domu, ale konieczne są kolejne zabiegi, które pozwolą dziewczynce normalnie żyć - W przypadku wady jaką ma Gabrysia, problemem są bardzo duże kolejki do zabiegów. Dzieci często operowane są później niż powinny, na stół operacyjny trafiają już w ciężkim stanie, a to znacznie zmniejsza ich szanse - wyjaśniają rodzice.

Szansą dla dziewczynki jest operacja, którą można przeprowadzić w niemieckim Munster - Tamtejsza klinika ma bardzo dobre wyniki operacji. Operowane dzieci dzięki znakomitym warunkom rzadziej zmagają się z komplikacjami niebezpośrednio związanymi z zabiegami. Przede wszystkim jednak dzieci nie czekają w kolejkach, ale operowane są w najdogodniejszym do tego momencie, kiedy mają jeszcze dużo sił, by walczyć. Niestety koszt operacji to 36 500 euro, a rodziców Gabrysi nie stać na taki wydatek. Zbiórka pieniędzy na operację Gabrysi prowadzona jest za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Do dziś udało się zebrać blisko 10% procent potrzebnej kwoty, a zbiórka prowadzona będzie do końca grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro