Reklama
Reklama

Sprzedawali podróbki, wpadli w ręce policji

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Poznańscy funkcjonariusze od połowy września przeprowadzali kontrole w sklepach i na stoiskach handlowych na terenie Poznania, Leszna i Wrześni. Zabezpieczono 1600 sztuk odzieży, perfumy, czy biżuterię. Wszystkie z podrabianymi znakami towarowymi znanych firm.

Przez ponad miesiąc funkcjonariusze z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wojewódzkiej komendy sprawdzali informe o sprzedawcach, którzy mieli wprowadzać do obrotu podrobione towary. Udało im się skontrolować łącznie 9 sklepów i stoisk handlowych w Poznaniu, Lesznie oraz Wrześni.

- Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 1600 sztuk odzieży, okularów słonecznych, perfum i biżuterii o wartości ponad 420 tysięcy złotych - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Zabezpieczone przez policjantów towary opatrzone były metkami znanych na całym świecie firm odzieżowych i domów mody. Dużą część "podróbek" stanowiły zabawki i artykuły szkolne ze znakiem towarowym bardzo popularnym wśród najmłodszych dzieci - dodaje.

Nie wiadomo jeszcze jak długo sprzedawcy oferowali podrabiane produkty w swoich punktach, a także ile takich produktów sprzedali. - Za handel podrobioną odzieżą grozi kara grzywny i do 2 lat pozbawienia wolności - kończy Liszczyńska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro